Sladká vína-Sleva

Sladká vína-Sleva

4. 4. 2022 Od admin 0

Sladká vína-Sleva

Sladká vína-Sleva, připravily jsme pro Vás slevy na sladká vína našich vinařů, které jsou prozatím k dispozici a k ochutnání, než budou postupně do lahvovaná další.

Sladká vína-Sleva-Nabídka vín

Sladká vína-Sleva vín našich vinařů.

Sladká vína-Slevy-Fotogalerie

!!Neváhejte objednat a dobré víno ochutnat!!

Sladká vína-Sleva-Vinařství Halkoci

Vinařství Halkoci to není klasický příběh o rodinném vinařství, kde vinice plodí po několik generací. V rodině jsem prvním vinařem.
Víno si mě našlo samo. Zprvu mě víno asi stejně jako vás zlákalo svou vůní a chutí. Později, když jsme se poznávali více a více, mi došlo, jak je tato cesta za poznáním krásná a že by nikdy nemusela skončit.
Proto jsem se vydal studovat do rakouského Kremsu (Wachau), v průběhu jsem stihl i stáž v ceněném vídeňského vinařství.

„V září roku 2019 jsem založil Vinařství Halkoci a od této chvíle s vámi prostřednictvím mých vín sdílím svou cestu životem, um a charakter naší krajiny.“ Lukáš Halkoci

Tajemství výroby

Krása každého pravdivého vína je ukryta už v bobulích, proto ve sklepě pracuji s minimálními zásahy.
Celé je to o detailech, a tak pro dosažení nejvyšší kvality hrozny ručně sbíráme a třídíme do malých bedýnek. Všechny hrozny lisuji při nízkém tlaku, jen tak získám skvělou šťávu pro výjimečná vína.

Prémiová odrůdová vína (elegantní tmavá etiketa ve štíhlé láhvi) kvasí a zrají při nižších řízených teplotách. U těchto vín k vám promlouvá atraktivní odrůdová vůně, čistota a nekonečná svěžest moravských vín.

Naháč? Tato vína vznikají sama, tak jak je příroda stvořila. Já pouze pozoruji jejich cestu z hroznu do vaší skleničky a otevírám ve správný čas správná dvířka. Jemné odstopkování nebo šlapání hroznů nohama, šetrné lisování. Naháč poté v dřevěných sudech samovolně kvasí a zraje na vlastních kvasnicích, převážně lahvován bez filtrace, tak aby se k vám dostal projev hroznu a ročníku v co nejautentičtější podobě.

Vinice

Jak už víte, tak ani to nejdůležitější, čím jsou pro vinaře vinice, mi do klína nespadlo.
Roku 2020 se mi podařilo získat první již plodící vinici, leží ve viniční trati U Bunkru, keře jsou starší než já, a tak doufám, že mi předá nějaké zkušenosti.
Krásným kusem naší krajiny jsou pro mě šatovské Skalky, které se nachází na okraji Národního parku Podyjí, je to také místo, kde se s vámi setkáváme v našem vinném sklepě. Na viniční trati Skalky v tuto chvíli chystám výsadbu nové vinice, jsem plný očekávání a těším se na první sklizeň.