Vinařství Soška

Vinařství Soška s.r.o., se sídlem v Šatově u Znojma, je moderní vinařství rodinného charakteru, které vzniklo v roce 2016, ale navazuje na dlouhodobé zkušenosti rodiny Sošků v Šatově. Winemaker Martin Soška se ve vinařství pohybuje od dětství, když své první víno vyrobil ve svých 16 letech dle rad svého táty.

Vinařství Soška - Sklep, víno

V našem vinařství používáme moderní metody a technologie k výrobě vína v největším pískovcovém sklepě v Šatově, ve kterém jsou dochovány nápisy a výzdoba s letopočty od roku 1782. Pro školení a zrání vína je tento sklep velkou výhodou, neboť má chodby deset metrů hluboko pod zemí se stálou roční teplotou 9 stupňů. Vinařství má roční produkci asi 30.000 lahví kvalitního moravského vína, které je vyrobeno z hroznů, jenž pravidelně odebíráme od našich dlouhodobých dodavatelů téměř výhradně ze Znojemska. Na příští rok plánujeme výsadbu vlastních menších vinohradů v šatovské trati Skalka.

Znojemská vinařská podoblast je známá především svými bílými víny, která jsou pro tento terroir nejtypičtější a pro své vlastnosti nejznámější. Na bílá vína se zaměřuje i naše vinařství.

Vinařství Soška - Aktuální nabídka vín

     Bílá vína máme rozdělena do 3 řad, a to řadu bílou, černou a zlatou.

     Bílá řada má nejlepší poměr cena/kvalita. Jedná se o lehčí, dobře pitelná vína pro každodenní prochutnávání.

     Černá řada obsahuje vína vysoké kvality s dobře rozpoznatelnou odrůdovostí. Jsou vhodná pro posezení s přáteli nebo rodinou u dobrého jídla..

     Naše nejvyšší řada vín je Zlatá řada, jelikož nejlépe vystihuje konkrétní odrůdy. Vína mají skvělou vůni i chuť, jsou plná a zapamatovatelná. Mohou sloužit k pití při slavnostních okamžicích nebo jako dárek k jakékoli příležitosti.

     Všechna tato vína mají vlastnosti přívlastkových vín, tedy v obchodě byste je našli pod přívlastky jako pozdní sběr či výběr z hroznů. Z důvodů zjednodušení administrativní zátěže jsme se je však rozhodli zatřízovat jako moravská zemská vína.

     Vína nabízíme v kompletní škále od suchých, přes polosuchá a polosladká až po sladká. Kromě vín bílých u nás najdete i vína růžová a speciality, mezi které se řadí například naše novinka Perlizzo nebo “dezertní” Bobuláč.

Vinařství Soška