Vinařství Vobis

Vinařství Vobis je tu oficiálně od roku 2013. Dnešní výroba se nachází v Šatově č.p. 139, kde jsme zakoupili hospodářské stavení, se zahradou a sklepem. Tu jsme opravili a postavili lisovnu pro výrobu vína. V brzké době budeme dokončovat rekonstrukci degustační místnosti a ubytování. Degustace a ochutnávky provádíme přímo ve sklepním prostoru, kde je možné si prohlédnout nekomerční a výrobní prostory vinařství.

Všechna vína jsou produkována z vlastních vinic, které mají rozlohu přibližně 1,5 ha. Vyrábíme vína osobitá a specifická jen pro naše vinařství. Vydali jsme se cestou moderních, aromatických a svěžích vín, která jsou deklarována jako moravská zemská. Naše hrozny ale splňují podmínky vín s přívlastkem.

Vinařství Vobis

Vinařství Vobis - Vinice

Šatov je vinařskou obcí je již stovky let. Má v rámci České republiky ojedinělou polohu, protože se nachází na rozhraní dvou geologických vrstev.

Sami obhospodařujeme 3 vinice kde roste 4 500 keřů.

Objem 6 000 lahví produkujeme z vlastních vinic, které se nachází na viničních tratích Skalky a U bunkru. Díky tomu se můžeme věnovat vínům vysoce jakostním, aromatickým, svěžím a moderním, protože „víno nevzniká jen ve sklepě, ale od prvopočátku zrání hroznů ve vinici“.

Vinařství Vobis-Viniční trať sklaky

Na této viniční trati leží 2 naše vinice. První z nich se nachází v blízkosti Malovaného sklepa. Jižní svah této vinice byl už dávno určen k pěstování vinné révy. Půda je zde písčito-hlinitá, která velmi dobře během svitu slunce kumuluje teplo a po západu ho uvolňuje, hrozny tak mají delší dobu zrání. Tato vinice má část starou 37 let a její vedení keřů „na záclonu“ je v dnešní době raritou. Vysoký kmínek až 1,7 metru má jednu velkou výhodu – při zrání udržuje v hroznech vyšší obsah kyseliny. Zde pěstujeme Veltlínské Zelené a Svatovavřinecké. Novější část, stará 4 roky, je již klasického typu s rýnsko-hesenském vedením a jedním letorostem. Tady jsme vysázeli 3 odrůdy – Rulandské ŠedéPálavu a Neuburské.

Druhá vinice se nachází na stejné viniční trati má trochu jinou polohu. Nachází se směrem k Hnanicím. Její stáří je v rozmezí od 1 do 20 let. Půda je zde hlinito-jílovitá, která lépe udržuje vodu a živiny. Rostou tu odrůdy Müller ThurgauRulandské bíléRyzlink vlašskýRyzlink rýnskýMuškát moravskýIrsay OliverTramín červenýAndréChardonnay a Aurelius.

Vinařství Vobis-Viniční trať U bunkru

Třetí vinice se nachází cca 100 metrů od vojenského bunkru pěchotního srubu Zahrada. Leží nedaleko známé viniční tratě Šobes. Vyznačuje se hlinitou půdou, její stáří je asi 15 let. Zde pěstujeme odrůdy pro výrobu našeho předního Cuvée Od bunkru.

Partnerské weby

Website market

Tvorba, správa webových stránek a sociálních sítí.

Taxi Třebíč

Taxi Dobeš - Kvalitní služby za rozumné ceny.

Autodíly Škoda

Náhradní autodíly na ( nejen ) vozidla Škoda.

Rhodéský ridgeback

Rhodéský ridgeback - Naši psy Berry a Saphire.