Víno vinařství Halkoci

9. 2. 2022 Od admin 0

Víno vinařství Halkoci

Představujeme víno vinařství Halkoci a zároveň nově zařazeného a přidaného vinařství ze znojemské podoblasti a z vinařské vesnice Šatov na na stránky internetového obchodu Vinotéka Třebíč.

Není to klasický příběh o rodinném vinařství, kde vinice plodí po několik generací. V rodině jsem prvním vinařem.
Víno si mě našlo samo. Zprvu mě víno asi stejně jako vás zlákalo svou vůní a chutí. Později, když jsme se poznávali více a více, mi došlo, jak je tato cesta za poznáním krásná a že by nikdy nemusela skončit.
Proto jsem se vydal studovat do rakouského Kremsu (Wachau), v průběhu jsem stihl i stáž v ceněném vídeňského vinařství.

Akátový Veltlín, Naháč

Staré keře, velký moravský akátový sud, spontánní kvašení a následné 11-ti měsíční zrání na vlastních kvasnicích. Víno hluboké zlatavé barvy. Ve vůni zaujme zelené jablko a kořenitost. Díky zrání v akátovém sudu a na vlastních kvasnicích, víno získává na jemnosti, plnosti a eleganci. V dochuti nechybí pikantní kyselina, která prodlužuje chuťový zážitek.

Zbytkový cukr: 0,9 g/l, obsah kyselin: 6,5 g/l, alkohol 13%, vol.sklizeň: 22.10.2020

Víno vinařství Halkoci

Akátový Veltlín, Naháč

Akátový Veltlín, Naháč-Staré keře, velký moravský akátový sud, spontánní kvašení a následné 11-ti měsíční zrání na vlastních kvasnicích. Víno hluboké zlatavé barvy. Ve vůni zaujme zelené jablko a kořenitost. Díky zrání v akátovém sudu a na vlastních kvasnicích, víno získává na jemnosti, plnosti a eleganci. V dochuti nechybí pikantní kyselina, která prodlužuje chuťový zážitek.

zbytkový cukr: 0,9 g/l

obsah kyselin: 6,5 g/l

alkohol: 13% vol.

sklizeň: 22.10.2020

Víno vinařství Halkoci

Pinoty, Naháč

Dvě odrůdy, jedno víno. Pinoty Naháč je Chardonnay a Pinot blanc. Vyzrálé hrozny, spontánní kvašení v barikových francouzských sudech o různém stupni vypálení, následné zrání na vlastních kvasnicích.
Ve vůni tóny kokosu, vanilky, máslové briošky. Chuť plná, krémovitá a mnohovrstevnatá. Lahodná a jemná kyselina. Nefiltrováno- přirozený zákal podtrhuje přírodní charakter vína.

zbytkový cukr: 1,4 g/l

obsah kyselin: 5,7 g/l

alkohol: 13,5% vol.

sklizeň: 10.10.2020

víno vinařství Halkoci

Přejete se dozvědět více o vinařství Halkoci?

Přejete si podívat se na nabídku vína? Koncem února budeme přidávat nově na lahvovaná vína do nabídky na stránku obchodu Vinotéka Třebíč.

Neváhejte objednat a dobré víno ochutnat!!! Na zdraví!!!